Tiktok Google Play Store'de Dibe Vurdu

Video içerik üreticilerinin çokça kullandığı Tiktok bir günde Google Play Store’de dibe vurdu. Nedeni ise Youtube…

Tiktok Google Play Store'de Dibe Vurdu
Tiktok Google Play Store'de Dibe Vurdu

Video içerik üreticilerinin çokça kullandığı Tiktok bir günde Google Play Store’de dibe vurdu. Nedeni ise Youtube…

Son dönemde YouTube ile Tiktok’u kıyaslayan kullanıcılar sonunda birbirine girdiler.

Dünyadan binlerce kullanıcıya sahip olan Tiktok çok eski bir geçmişe sahip olmamasına rağmen kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. Android ve IOS kullanıcılarının severek kullandığı Tiktok, Hint kullanıcıların 1 yıldız saldırısına maruz kaldı.

Hint kullanıcılar TikTok'u, YouTube'daki "YouTube vs TikTok: The End" başlıklı bir video nedeniyle PlayStore'da 1 yıldız yağmuruna tutuyor. TikTok'un Android uygulamasına karşı yapılan bu saldırı öylesine geniş kitlelere yayıldı ki bu hareket nedeniyle TikTok'un Google Play Store puanı 4.6'dan 1.3 yıldıza düştü. TikTok, Apple'ın uygulama mağazasında ise ortalama 4.8 puanda seyrediyor.

Hindistanlı ünlü YouTuber CarryMinnati'nin YouTube'da "YouTube vs TikTok: The End" adlı bir video paylaşmasının ardından takipçileri Tiktok’u düşük yıldız yağmuruna tuttular. CarryMinnati'nin paylaştığı videoda Tiktoker Amar Siddiqui eleştiriliyor fakat YouTube, Minnati'nin videosunu telif ihlali gerekçesiyle kaldırdı. Bu olayın ardından TikTok ve YouTube kullanıcıları arasında bir sosyal medya savaşı patlak verdi.

Youtuber CarryMinnati'nin takipçileri, kendisine destek vermek amacıyla sosyal medyada örgütlendi ve #JusticeForCarry ile #BanTikTokInIndia etiketlerini gündem yaptılar. Bu günlerde ise sosyal medya kullanıcıları #tiktokdown ve #tiktokexposed etiketleriyle tepkilerini sürdürüyor.

TikTok'un Google Play Store puanındaki düşüşünün bir başka nedeni de olarak da kadınlara yönelik asit saldırılarına teşvik eden bir video yayınlamakla suçlanan Amar Siddiqui'nin kardeşi Faizal Siddiqui'ye gösterilen tepki gösteriliyor.

Google Play Store, belli bir seviyenin altına düşen uygulamaları yayından kaldırıyor. Tiktok’o karşı ne gibi bir işlem uygulayacağı merakla bekleniyor